Hlasitý sex v městském parku nebo na Heulose? Hrubá neslušnost až výtržnictví

V jihlavském lesoparku Heulos provozoval v brzkých ranních hodinách jakýsi pár sex tak intenzivního a intenzivního charakteru, až obyvatelé sousedního domu přivolali policejní hlídku v podezření na trestný čin. Milostné hrátky pak dostaly podobu úředního aktu, kdy roztoužený pár dostal úřední předvolání k podání vysvětlení. Bližší podrobnosti z úředního vyšetřování nejsou dosud známy.

Sex na veřejně přístupném místě  lze totiž  zahrnout pod poměrně široce definovaný trestný čin výtržnictví. Pro úřední orgány je výtržnictvím  pestrá škála jednání od výtržnictví páchaného při sportovních a jiných společenských akcích, přes projevy fyzického či verbálního násilí na veřejnosti až po exhibicionismus nebo sex na veřejnosti.

ruceStačí, aby jeden z partnerů při milostných hrátkách vyluzoval zvuky, které by mohly v někom jiném vyvolat pocit ohrožení a protispolečenského jednání. V takovém případě už může být jednání milenců  pokládáno za výtržnost, protože se výraznějším způsobem dotýká veřejného pořádku jako hodnoty, která přesahuje individuální zájmy jednotlivců. Jako u páru, co „souložil v pět ráno na Heulose“.

Zájem společnosti je především na  ochraně klidného občanského soužití před závažnějšími útoky narušujícími veřejný klid a pořádek.  Objektem ochrany jsou ale i další zájmy, jako zdraví lidí, majetek, lidská důstojnost a čest.

Obecně lze doporučit milencům provozovat milostné hrátky v soukromí a potichu. Vysvětlování milostných hrátek u přestupkové komise nebo před policejním vyšetřovatelem je pak trapné pro všechny kolem, je ovšem nutné pečlivě zdokumentovat závažnost výtržnictví jako protispolečenského jednání.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna