Hnutí ANO nasadilo kuchaře Drahoše do odborné komise Kraje Vysočina

Hnutí ANO začalo vládnout a ukazovat své schopnosti řídit Kraj Vysočina. U svých členů naprosto ignorovalo profesní kvalifikaci a odborné zkušenosti svých kandidátů při výběru do odborných komisí. Někdy postačovaly věrné služby v předvolební stranické kampani a z členství v odborné komisi se stala „politická trafika“.

Například kuchař Jaroslav Drahoš působí v Komisi pro informatiku a Smart region Rady Kraje Vysočina i když mu chybí odpovídající vzdělání.

Předsedou komise je krajský zastupitel Jiří Pokorný, bývalý oblastní předseda hnutí ANO na Jihlavsku, předsedkyní zastupitelského klubu hnutí ANO kraje Vysočina je jihlavská zastupitelka Lucie Vichrová. Právě dvojice krajských zastupitelů Vichrová-Pokorný zřejmě vytvořila podmínky pro vstup kuchaře Drahoše do odborné komise kraje Vysočina.

Komise jako stranická odměna?

Kuchař a bývalý místopředseda hnutí ANO Jihlava zřejmě dostal členství v odborné komisi Kraje Vysočina jako stranickou odměnu za podporu hnutí ve volební kampani. Kuchař Drahoš vydatně podporoval jihlavskou zastupitelku Lucii Vichrovou. Vichrová se po volbách stala předsedkyní zastupitelského klubu hnutí ANO.

Problematické ambice Drahoše

Hnutí ANO má s politickými ambicemi kuchaře Drahoše trvalé problémy. V minulosti na sebe Drahoš upozornil jako místopředseda jihlavské organizace výrokem :“„Jihlava je plná Romů, kteří jsou rozmístěny po celém městě a přibývá jich díky ubytovnám. Je na čase ubytovny snížit,“ napsal Jaroslav Drahoš na Facebooku. (Ypsilon ve slově rozmístěny je doslovný přepis výroku). Výrok se neobjevil na osobním profilu na sociální síti, ale na stránce založené v politické kategorii.

Hnutí ANO se snaží restartovat Drahošovu politickou kariéru i na místní úrovni, kuchař Drahoš by měl zastupovat zájmy města Jihlavy v některé z obchodních společností města. Jeho jméno se podle informací Občasníku již objevilo na seznamu stranických kandidátů hnutí ANO předložených Radě města Jihlavy (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna