Hokejová beseda v Pelhřimově: To je fakt jak v Kocourkově!

Příznivci pelhřimovského hokeje se mohli na konci června seznámit s názory a postoji zastupitelů města k budoucnosti hokeje ve městě. Besedu se zastupiteli uspořádal fanklub hokejového klubu Ledních medvědů.

„Byli bychom rádi, aby se v Pelhřimově hrála co nejvyšší soutěž. Budeme vždy narážet na problém financování,“ prohlásil na besedě místostarosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS).

„Město by mělo podporovat dlouhodobé aktivity pro občany, jsem proti podpoře agentury Dobrý den protože je to vlastně jednorázová akce,“ prohlásil na besedě opoziční zastupitel Hájek.

Opoziční zastupitel Pavel Hájek připomněl návštěvnost druholigových utkáních ve kolem pěti set až sedmi set diváků. Zmínilspolečenskou hodnotu sportovních utkání. „Někdo chodí do kina, někdo na hokej,“ řekl Hájek.

„Neznám motivaci pro rychlou výpověď smlouvy města s klubem,“ prohlásil Hájek.

Aby si hokej na sebe vydělal, mělo „hokejové eseróčko“ v pronájmu zimní stadion.  Tento model ale nevyhovoval radnici z pohledu budoucích investic do údržby zimního stadionu.“Výpověď ze stadionu byla v podstatě hurá-akce“, řekl generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Výpovědí ze stadionu ale Lední medvědi přišli o možnost si vydělat na příští druholigovou sezónu.

„Deklarovali jsme vůli podporovat mládež a dohodnout se s eseróčkem dospělých na tom, jak se budeme podílet,“ řekl místostarosta Med.

Peníze, které zůstávaly v eseróčku mají přes Technické služby města Pelhřimova (správce stadionu) jít znovu do rozpočtu sportu. I třeba na šachy a jiné sporty. „Esróčko neplatilo nic a pobíralo nájem z hokeje,“ vysvětlil fanouškům místostarosta Med (ODS).

Vedení města chce dojít k novému funkčnímu modelu v hokeji. Provozování hokejového stadionu jako sportoviště je ročně dotováno částkou asi dvaceti milionů korun z rozpočtu města.

„My prostě nevíme, kolik peněz jde do hokeje,“ povzdechl si místostarosta Koch. Podle místostarosty Kocha by peníze z provozování hokejového stadionu měly zůstávat v hokeji.

„Bude se opravovat stadion, když ho provozují Technické služby?,“ zajímalo jednoho z účastníků besedy. Hodinová sazba za pronájem ledu v nové sezóně by měla být sedmnáct set korun. Jaké budou výnosy? To se teprve uvidí. Radní města Pelhřimov věří ve spolupráci Technických služeb a hokejového eseróčka na pořádání sportovních akcí v Pelhřimově. „Osobně tomu nevěřím, ale pojďme tomu dát čas,“ řekl Kučera. Technické služby zatím nepředložily radním města Pelhřimova rozpočet na provozování zimního stadionu.

„dobrej Kocourkov!“

Kdo bude rozhodovat o přidělování kabin na ledním stadionu? Technické služby mládežnickým činovníkům na schůzce údajně řekli, že o tom bude rozhodovat Rada města Pelhřimova. Radní Pelhřimova ale tvrdili pravý opak.

„To je dobrej Kocourkov,“ glosoval informace zastupitelů jeden z účastníků besedy.

Přidělování ledové plochy v Pelhřimově by od podzimu mělo být v režii Technických služeb. „Nedovedu si představit, že to bude fungovat. A neznám oddíl, kde to takto funguje,“ řekl manažer Ledních medvědů Aleš Kučera. Radní města by se podle Kučery mohly stát pomyslnými rozhodčími sporů oddílu a Technických služeb v roli správce stadionu.

Konečný model provozování zimního stadionu bude pelhřimovské zastupitelstvo odsouhlasovat na podzim. „Život vyřeší spoustu problémů sám, teď najíždíme na nový model. A chceme, aby hokej mohl fungovat. Informační šumy vznikají z neinformovanosti,“ prohlásil radní Josef Doubek.

Hlavním důvodem změn byla nutnost budoucí velké investice do rekonstrukce zimního stadionu, kterou by mohly dělat přímo Technické služby.

Rozkol hokejové mládeže

Hokejové fanoušky zajímal i pohled zastupitelů města na rozkol v hokejové mládeži a vznik nového klubu. „Bylo by mnohem jednodušší, kdyby byl v Pelhřimově jeden hokejový oddíl. Něco podobného se děje v Havlíčkově Brodě,“ upozornil opoziční zastupitel Hájek. Dvě rozhádané skupiny v pelhřimovském mládežnickém hokeji je podle zastupitele Hájka špatně.

Další hokejovou besedu plánuje hokejový fanclub uspořádat na podzim.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna