Hokejová velikonoční vajíčka „Dukla“ jsou už předem zamluvená

Skalní příznivci Dukly Jihlava si nemusí ani při velikonoční koledě upírat lásku ke svému klubu.  Klub jim během letošních Velikonoc dělá obrovskou radost svými výsledky v barážových utkáních. A fandové si úspěch svého klubu užívají. Věrnou fanynkou současné Dukly je Kateřina Slavětínská je učitelka prvňáčků, maminka dvou holčiček a zpěvačka v hudební skupině.

Na dokument o Dukle Jihlava vyrazila učitelka Kateřina Slavětínská i s dcerami

Každoročně na Velikonoce maluje krom klasických vajíček i několik „červeno-žlutých“ pro přátele ze skupiny nejvěrnějších příznivců hokejového klubu. Celou sezonu pravidelně fandí při domácích utkáních v sektoru vyhrazeném pro skalní příznivce Dukly. Když je možnost, jede podpořit tým i na venkovní zápas.

„Mrzí mě častá představa některých lidí, že fandit chodí jen vulgární burani. Osobně znám minimálně čtyři kolegy přímo z mojí  učitelské branže, kteří chodí pravidelně na hokej. Fanoušci Dukly jsou i normální, inteligentní, nekonfliktní, vzdělaní lidé,kteří vyznávají tradiční křestansko-židovské tradice,“ prozradila paní Kateřina.

Velikonoce jsou v Jihlavě ve znamení hokejových bojů o postup do vyšší soutěže. „Na Velký pátek bylo bohužel utkání taky, ale z hlediska křesťanské tradice byla nutná moje neúčast na utkání. Patří to k největšímu půstu v roce,“ řekla Kateřina.

Pozitivní fanynka pro Duklu

Letošní velikonoční neděle měla pro paní Kateřinu jasný průběh: připravit vajíčka i další výslužku na pondělí a pak na hokej fandit při utkání s Motorem.

„Na zimák je teď potřeba chodit s velkým předstihem, aby se člověk dostal na své místo na tribuně. I na utkání s Motorem o prvenství  se to vyplatilo. Jak jsem očekávala, bylo vyprodáno,“ říká Kateřina.

A jak fandí? Jaké pokřiky má nejradši?

„Opravdu NIKDY nefandím proti soupeřovi. Nesnáším, pokřikování „Ty díro“ na protihráčova brankáře nebo chorea se sprostými nápisy. Vrchol hulvátství je pro mě, když zůstane na ledě ležet zraněný protihráč, a někteří naši fanoušci mu nezatleskají, když se zvedne.“ říká o fandění Kateřina.

I vůči výkonům rozhodčího zachovává Kateřina přiměřený odstup. „Jen zřídka kdy nadávám rozhodčímu, ale přiznám se, že párkrát mi to uteklo,“ usmívá se. „ Pořád je to sport, jde o fair play. A i kdyby se fair play nechovali hráči, já jako fanynka o to budu usilovat vždycky,“ dodává Kateřina.

Spolek fanoušků Dukla JihlavaNa začátku letošního roku se stala členkou nově vzniklého Spolku fanoušků HC Dukla Jihlava, kde se mimo jiné stará o spolkové stránky na sociálních sítích.

“ Spolek fanoušků je úžasný projekt, který stmeluje lidi kolem Dukly a jde napříč generacemi i všemi fanouškovskými skupinkami. Jeho cílem je samozřejmě podporovat klub, ale také například pozvednout kulturu fandění. Kopíruje tak v mnohém moje hodnoty a děkuji všem, kteří se na jeho existenci podílejí,“ dodala Slavětínská.

 

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna