Hokejovou extraligu může Jihlava hrát na vyjímku jako Litvínov nebo Boleslav

HC Dukla JihlavaKapacita zimního stadionu má jen formální spojitost s možností hrát nejvyšší soutěž ledního hokeje. Licenční hokejové extraligy sice stanoví pro hokejový stadion minimální diváckou kapacitu 5000 míst s tím, že z této minimální divácké kapacity musí být alespoň 3500 míst k sezení, celkem bez problémů je možné získat vyjímku.

Vyjímku z licenčního řádu má v současné době Litvínov (nesplňuje počet míst k sezení) a Mladá Boleslav. V případě postupu do Extraligy by Jihlava zřejmě žádala o stejnou vyjímku jakou už má schválenou Litvínov a Mladá Boleslav. Takovou vyjímku by schvaloval Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Na poli sportovní diplomacie už vedení města zahájilo první jednání, když trojice náměstků primátora navštívila sportovního ředitele Extraligy Josefa Řezníčka.

Jihlava jako Boleslav?

„Nový stadion, pokud se vůbec postaví, může na věčné časy hokejové HC Dukle Jihlava zabránit v návratu do vytoužené extraligy,“ napsaly nedávno Jihlavské Listy.

Hokejový stadion v Mladé Boleslavi je zhruba stejně starý jako jihlavský stadion. Kapacita 4200 diváků. Z hlediska formálních podmínek Extraligy nesplňuje vůbec nic ani po provedené modernizaci v roce 2010. Přesto se na něm hokejová extraliga stále hraje. A hrát bude.

Kapacita není obsazenost

Kapacita hokejového stadionu obvykle znamená maximální vytížení hokejového stadionu. Vyprodáno bývá obvykle jen na derby a závěr hokejové soutěže. Pro zbytek soutěže postačuje i nižší divácká kapacita stadionu. Nižší kapacita znamená i nižší provozní náklady. Do hry o kapacitu modernizovaného hokejového stadionu vstoupily emoce fanoušků i sportovní diplomacie vedení města Jihlavy. Hokejový klub míří do play-off, vedení města se už v předstihu připravuje na variantu sportovního úspěchu Dukly Jihlava. Vítězství v play-off a úspěch v baráži znamená po mnoha letech vytouženou nejvyšší soutěž. I s udělenou vyjímkou z kapacity stadionu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna