Hokejový manažer Hnilička: Postavte v Jihlavě halu jako v Liberci!

Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička dnes působí jako manažer rozvoje ledního hokeje. Jak zní dobrá rada manažera rozvoje ledního hokeje Milana Hniličky pro modernizaci Horáckého zimního stadionu?

„Neznám přesně místní specifika Jihlavy, ale asi by šlo vzít projekt hokejové haly v Liberci a upravit ho na podmínky Jihlavy. Nemusí se nic projektovat úplně od začátku, může se upravit projekt multifunkční arény v Liberci,“ radí manažer Hnilička.

Úspěšný brankář Hnilička se dnes věnuje rozvoji hokeje jako sportovní manažer

V roce 2003 se zastupitelstvo města Liberce muselo rozhodnout, zda bude lepší nejstarší stavby areálu pouze rekonstruovat, nebo kompletně přestavět celý areál. Protože projekt přestavby měl podpořit rozvoj města a oživit turistický ruch a v průzkumu, který pro město provedla agentura Analysis & Consulting, se pro stavbu haly vyjádřilo cca 82% Liberečanů, 2. září 2003 zastupitelstvo rozhodlo o výstavbě nové multifunkční haly.Hned 5. září se konalo poklepání na základní kámen. Podle projektu měla hala stát 750 milionů Kč, které mělo město splácet po dobu 25 let.

K zahájení stavby došlo 8. září 2003, v prosinci již bylo dokončeno všech 580 pilotů, na kterých stavba stojí a v únoru roku 2004 se začalo se stavbou vnějšího prstence stavby. Střecha byla dokončena 16. července, do 30. července byly dokončeny tribuny a zapojeno chladicí zařízení. K navýšení rozpočtu stavby došlo 31. března 2005, kdy bylo rozhodnuto investovat do rekonstrukce stávajících sportovišť a doplnění vybavení sportovišť dalších necelých 140 milionů& Kč. 28. června 2005 byl v aréně uspořádán první koncert, sloužící jako zkouška systémů a zařízení haly, koncertu se zúčastnilo necelých 8000 diváků. 

8. září 2005 byla stavba úspěšně zkolaudována, pokřtěna a slavnostně otevřena, této události se zúčastnilo asi 5 tisíc návštěvníků.

„Dukla Jihlava jde v posledních pěti letech sportovně nahoru a může být otázkou blízké budoucnosti, kdy postoupí do Extraligy. Pak bude jejich zimní stadion podléhat licenčnímu řádu Extraligy, „dodal Hnilička.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna