Hokejový poker o budoucnost mládeže

MIROSLAV MAREŠ

Spor o platnost valné hromady Dukly Jihlava mládež je klasickou hazardní hrou o velké peníze. Pokud nebude mládežnický hokej fungovat za spolupráce rodičů, města a „eseróčka“ (dospělé Dukly), pak mládežnický hokej přijde o devět milionů korun ročně. To je výše finanční podpory (dotace) od radnice a „eseróčka“ pro výchovu malých hokejistů. Nutným krokem by pak bylo skokové zdražení členských příspěvků mládeže Dukly. Vedení města se na besedě s fanoušky vyslovilo k podpoře mládežnického hokeje, jen pokud to bude v rámci jedné Dukly (hokejového oddílu), od přípravky po A-tým. To samé se dát předpokládat u „eseróčka“, podpora DUKLY Jihlava –mládež by skončila. Lehce si spočtěte, o kolik by se oproti současnému stavu museli zvednout příspěvky asi dvou set padesáti rodičů dětí, aby se nahradil výpadek ve výši devět miliónů ročně. Soudní spor skupiny rodičů s vedením mládeže je sporem na roky, pokud bude rodiče „bavit se soudit“. Soudní spor může destabilizovat prostředí výchovy hokejových talentů a tím ohrozit budoucnost hokeje v Jihlavě. Úporná kontrola ze strany skupiny rodičů směrem k vedení hokejového spolku už začala. Atmosféra u mládeže houstne. Úporná snaha najít chyby vypadá podobně jako kontrola dospělé Dukly ze strany bývalého radního města. Tehdy vše skončilo trestním oznámením na policii, které bylo odloženo. Teď je situace podobná. Hledání chyb a snaha posadit vedení spolku hokejové mládeže na lavici obžalovaných. Registrační práva dětí jsou jen jednou bitvou o hokejovou budoucnost Dukly.
Pro novináře je soudní spor „luxusní téma“ pokud čtenáři hned na začátku neprozradí, o co se hraje. Hazard s hokejovou budoucností mládeže může mnoho věcí přímo nebo nepřímo ovlivnit. Stačí pasivita většiny členů mládeže Dukly a dílo zkázy bude úspěšně dokonáno.
Pokud systém fungování hokejové mládeže přestane v současné podobě fungovat, radnice asi omezí dotace do výchovy hokejových talentů. Snaha skupiny rodičů přes soudní spory s vedením mládeže „zavřít kohoutky“ finančních toků z radnice do výchovy mládeže je hazardem s budoucností klubu. Když radnice „zavře kohoutky“ finančních toků do mládeže bude to mít pro hokejovou mládež existenční důsledky.

Co číst dál?

Redaktoři MF-DNES šli na tiskovku, fanoušci na besedu

Švindl kazí hokejovou budoucnost

ČSSD klame, předsedou ČSSD Jihlava není primátor Chloupek

 Členem dozorčí rady klubu je trenér mládeže DUKLY JIHLAVA

Nezákonně zvolený člen kontrolního výboru má nárok na odměnu

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna