Housing first: Bezdomovci dostanou městský nájem „dle svých možností“

Radní Daniel Škarka (Fórum) zveřejnil na sociální síti fakta o projektu Housing first v Jihlavě. „Housing first / Bydlení především“ je revoluční přístup k řešení dlouhodobého bezdomovectví. Střízlivost vůči alkoholu nebo zdrženlivost vůči drogám a návykovým látkám není podmínkou pro okamžité řešení bytové situace bezdomovců.

Rodiny jihlavských bezdomovců dostanou okamžitě přiděleny městské byty. Zprvu půjde o osm městských bytů, později přibudou další čtyři. Škarka o tom informoval radní města (více zde), principy „Housing first / Bydlení především “ pro ubytovávání rodin bezdomovců v městských bytech ovšem radní Škarka blíže zastupitelům nevysvětlil (více zde). Jihlava nastupuje do projektu, ve kterém Brno už nebude pokračovat (více zde). Po projektu Housing first zbyly Magistrátu města Brna velké dluhy (více zde).

I v Jihlavě bude bezdomovcům s placením nájemného pomáhat zvláštní fond (více zde).

Radní Daniel Škarka

„Město byty domácnostem pronajme za nájemné dle jejich finančních možností a bude s nimi uzavřena nájemní smlouva. Aby se předešlo vzniku potíží nebo bylo možné je včas podchytit, vylosované domácnosti na sebe berou závazek setkávat se se sociálním pracovníkem,“ uvedl radní Škarka.

Na dotaz Občasníku ohledně stanovení nájemného pro bezdomovce v městských bytech “ dle jejich finančních možností „, radní Škarka upřesnil postup stanovení nájemného pro bezdomovce:

“ Prozatím předpoklad je, že se nájem nebude lišit od nájmů v bytech pro osoby v nouzi, které Jihlava již několik let poskytuje,“ sdělil Škarka.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna