Hrob Anežky Hrůzové bez cedulky antisemity Adama B. Bartoše

Antisemita Adam B. Bartoš navštívil spolu s dalšími představiteli strany Národní demokracie místo vraždy Anežky Hrůzové u Polné na Jihlavsku. Na místě symbolického hrobu v lesíku Březina zanechali  jako památku cedulku s protižidovským nápisem. Sotva se na sociální síti pochlubil  Adam B. Bartoš svou návštěvou místa smrti Anežky Hrůzové, navštívili místo místní aktivisté z Polné. „Bartošovu cedulku máme jako trofej, ještě nevíme, co s ní podnikeme,“ vzkázali Bartošovi místní aktivisté. Od zveřejnění na sociální síti vydržela Bartošova cedulka u Polné necelé tři dny.

Symbolický hrob Anežky Hrůzové, stav v době Velikonoc 2015.

Bez totožnosti

Místní aktivisté si nepřáli uvádět svou totožnost a nechtěli ani učinit zvláštní prohlášení k důvodům odstranění Bartošovy cedulky. Pouze vzkázali, že místo symbolického hrobu u Polné už je bez dodatečných informací v původním stavu.

Šíření nenávisti

Novinář Adam B. Bartoš se snaží šířit antisemitské názory ve společnosti. Jeho kroky jsou na hraně trestného činu. „Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ popisuje šíření nenávisti Trestní zákoník.

Kříž a původní cedulka

 

Co číst dál?

Adam B. Bartoš zapaloval svíčky v lese u Polné. Les vydržel.

Na Adama B. Bartoše dopadlo trestní oznámení po návštěvě Polné

Radek Popelka(ANO): „U prezidentského poháru jde o čest republiky“

Osudová místa Vysočiny:  Smrt v lese Sovovka si říkala „Josef“

Košetice: přistání aeroplánu (1913) způsobilo seběhnutí lidu

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů