Jednatel Grant Advisor: „Kraj Vysočina nám ukradl know-how“

Tříset tisícová exekuce na Kraj Vysočina má svůj původ v roce 2008. Firma Grant Advisor má vlastní interní databáze o dotačních titulech.  „V září 2008 jsme zjistili krádež našeho know-how,“ sdělil jednatel Grant Advisor Martin Dítě.

Uvedené databáze jsou nejen pro interní účely Grant Advisor, ale informace z těchto databází prodává firma Grant Advisor i naším klientům pro jejich interní využití na základě pevně daných podmínek využití. Kraj Vysočina pro své interní potřeby několik let využíval službu j4bPoradce.cz a na základě podepsané licenční smlouvy se výslovně zavázal, že tuto databázi nebude dále šířit směrem k třetím stranám a široké veřejnosti prostřednictvím vlastních nosičů, jako je například internet. Velmi podstatná část této databáze však byla podle jednatele Grant Advisoru ukradena a bez významných úprav použita pro účely vytvoření databáze Partnerství Vysočina hrazené z veřejných prostředků. „Tato krádež know-how byla jednoznačně prokázána znaleckým posudkem a následně v roce 2012 potvrzena Rozhodčím soudem,“ zdůraznil jednatel Grat Advisoru Martin Dítě.

Jednatel Grant Advisoru na dotaz Občasníku upřesnil, že jde o problém časově zhruba na rozhraní nástupu sociálních demokratů do vedení kraje Vysočina a odchod občanských demokratů do opozice v krajském zastupitelstvu.

„Situace vznikla za vlády ODS, nicméně i další zastupitelstva odmítla přistoupit na smírná řešení,“ uvedl jednatel Dítě.

„Šlo o informace k dotačním možnostem, ale šlo o veřejně dostupné informace,“ upřesnil náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Spor Grant Advisor proti Kraji Vysočina rozhodoval Rozhodčí soud a ten rozhodl o úhradě „napolovic“. Od roku 2012 má firma Grant Advisor v ruce pravomocné rozhodnutí. Spor pokračuje u soudu.

exekuceKraj Vysočina

„Zaplatíme to. Spor není skončený a my předpokládáme, že skončí v náš prospěch, “ stručně řekl náměstek hejtmana Novotný.  Ze sporu s firmou Grant Advisor se Kraj Vysočina poučil alespoň co se týká používání rozhodčích doložek.“Dlouhé roky nepoužíváme rozhodčí doložky,“dodal náměstek hejtmana Novotný.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna