Jihlava chystá pouliční galerii Nonstop

Ulička pro pěší Malá Lazebnická mezi jihlavským náměstím a kostelem sv. Jakuba by se měla proměnit na nonstop galerii pod širým nebem. Umělecká díla by mohla být ukotvena na lanech přímo nad hlavami procházejících návštěvníků.

Určitými alternativami pro zvolené pojmenování galerie Nonstop byly názvy: galerie Ulička, galerie Projdi, galerie Průvan, galerie MaLa, galerie Koridor, galerie Mezi domy, galerie Vyětráno.

V prvním roce provozu počítá galerie se čtyřmi výstavami v roce 2017. Provozovatelem se patrně stane město Jihlava, kurátorem výstav bude Vít Kraus. Projekt připravuje jihlavská umělecká obec pod vedením zastupitele Matěje Koláře.

Orientační náklady na zřízení galerie jsou vyčísleny na sto šedesát tisíc korun, předpokládané provozní náklady na rok 2017 jsou vyčísleny na dalších sto sedmdesát tisíc korun.

Ulička Malá Lazebnická je údajně třetí nejužší ulice v České republice (180 cm v nejužším místě). Více než tři desítky let byla nepřístupná, otevřela se teprve v prosinci roku 2012.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna