Jihlava dostala mimořádnou lhůtu k vyjádření ve vodárenském sporu

Ministerstvo vnitra udělilo Statutárnímu městu Jihlava mimořádnou třicetidenní lhůtu pro možnou změnu vyjádření k odvolání městyse Luka nad Jihlavou v souvislosti se vstupem do Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK).

„Zastupitelstvo Luk nad Jihlavou nikdy neodsouhlasilo konkrétní znění stanov a zakladatelské smlouvy, ačkoliv je takový souhlas vyžadován,“ stojí v odvolání městyse Luka nad Jihlavou. Luka nad Jihlavou údajně v roce 1993 jednaly pouze o předběžné možnosti vstupu do vodárenského svazku a další kroky nebyly učiněny.

Rozhodnutí vydal Krajský úřad Kraje Vysočina počátkem června 2019 po téměř čtyřech letech od podání podnětu městyse Luka nad Jihlavou. Podle názoru Krajského úřadu městys Luka nad Jihlavou vstoupil do SVAKu Jihlavsko usnesením zastupitelstva ze dne 23.6.1993.

Proti rozhodnutí Krajského úřadu vypracoval odvolání bývalá právní kancelář Ondruš. S ohledem na změnu právního zastoupení dostala Jihlava mimořádnou lhůtu do konce srpna k případné úpravě nebo změně stanoviska.

Pokud by se městu Jihlava nebo případně městysu Lukám nad Jihlavou podařilo prokázat, že vstup kterékoliv členské obce SVAKu Jihlavsko nebyl v souladu se zákonem nebo nebyly splněny podmínky dané zákonem, pak Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko mohl pocítit velké problémy.

Vyjádření města Jihlava k dalšímu postupu doplníme, jakmile se jej podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna