Jihlava připravuje podpis memoranda s čínským Wuhanem

Wuhan_from_Yellow_Crane_TowerKončí etapa námluv, začíná etapa obchodní spolupráce. Tak by se dalo charakterizovat současné období vztahů metropole Vysočiny s desetimiliónovým čínským městem Wuhan.

Podpis Memonda byl na programu jednání Rady města Jihlavy už před dvěma lety, tehdy podpis zablokovali radní za ODS a Forum Jihlava. Text Memoranda schválilo až Zastupitelstvo města Jihlavy, když Memorandum podpořili i zastupitelé za hnutí ANO a KSČM.

V průběhu měsíce dubna by mělo dojít ke schůzce primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka s představitelem města Wuhan Wan Yongem.

„Může dojít i k situaci, kdy čínská strana přiveze již podepsané Memorandum a odveze si Memorandum s naším podpisem,“ naznačil předseda zastupitelského klubu ČSSD Vratislav Výborný.

Na připravované vrcholné schůzce představitelů města může dojít i k jednání o možné podobě čínských investic v Jihlavě. Například kongresového centra v sousedství krajského úřadu nebo továrny na ultralighty v sousedství letiště Henčov. Novou příležitostí může být i investice do rekonstrukce zimního stadionu.

Zrodí se Wuhan-hokejová aréna?

Město Jihlava usilovně pracuje na přestavbě modelu financování rekonstrukce zimního stadionu z čistě dotačního modelu  financování prostředky Evropské unie na model s možností přístupu soukromého kapitálu. Zrodí se v Jihlavě Wuhan-hokejová aréna?

„To spíše Hubei-hokejová aréna,“ naznačil náměstek Výborný.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna