Jihlava řeší další katastrofu na zimáku: tentokrát kanalizace!

Zimní stadion v Jihlavě už má svoje nejlepší léta dávno za sebou. Na stadionu se už provádí jenom nejnutnější havarijní  opravy. Nejnověji musí jihlavská radnice řešit katastrofu s nefungující kanalizací. Havárie kanalizace si podle informací Občasníku vyžádá z rozpočtu města částku kolem sedmdesáti tisíc korun.

zimni stadion

O porouchané kanalizaci se dozvěděl náměstek Popelka (ANO) až z dotazu Občasníku s žádostí o bližší vysvětlení rozsahu havárie. „Nevím o tom nic,“ uvedl náměstek Popelka.

Informaci o havarijní opravě kanalizace potvrdil mluvčí Jihlavy.

„Před několika týdny proběhla oprava kanalizace ve venkovní části areálu Horáckého zimního stadionu směrem k Tolstého ulici (k budově vysoké školy). Důvodem pro opravu asi desetimetrového úseku a šachty bylo ucpávání netěsnost kanalizace,“  sdělil mluvčí Radek Tulis.

 Podle informací Občasníku došlo k havárii na veřejné části vodárenské přípojky a její opravu měl zajistit provozovatel přípojky – Vodárenská .a.s. K tomu ale nedošlo. Náklady na havarijní opravu tak Jihlava zařadí do závěrečného vypořádání se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna