Jihlava sestavuje koordinační skupinu pro boj o miliardový majetek se SVAKem

SVAK JihlavskoStatutární město Jihlava připravuje zřízení koordinační pracovní skupiny pro realizaci majetkových nároků vůči Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Z označení koordinační pracovní skupina lze usuzovat na kombinaci politiků, úředníků a právníků, kteří ve jménu krajského města půjdou bojovat o získání zhruba dvoumiliardového majetku na který má Jihlava právní nárok po odchodu z dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK).

Kdo by mohl být členem koordinační skupiny podle serveru OBČASNÍK.EU:

Ex-primátor Jaroslav Vymazal (ODS): zná vodárenskou problematiku z minulého volebního období, kdy o ní spolurozhodoval jako primátor města. Zná předsedu SVAKu Romana Fabeše s kterým vedl vodárenská jednání. Stáhl se z vodárenského týmu města Jihlavy a uvolnil prostor pro jednání primátora Chloupka (ČSSD). Pokud  chce Jihlava přitvrdit, pak současný náměstek Vymazal je tím správným signálem změny vyjednávání Jihlavy o miliardovém majetku.

Jiří Benáček: předseda představenstva Jihlavských vodovodů a kanalizací (JVAK). Klíčový úředník města ve vodárenské problematice. Nemusí hledat důležité informace v dokumentech nebo poznámkách, zná je nazpaměť. Řídí organizaci (JVAK), která bude majetek spravovat.

Náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL): Má na starosti oblast majetku města Jihlavy na Magistrátě. Je členem představenstva JVAKu. Vodárenská problematika je pro lidovce klíčový bod aktuálního volebního programu.

Lucie Vichrová (ANO): Hnutí ANO má svého zástupce v dozorčí radě JVAKu (Radek Popelka). Pouze ANO má jako opoziční strana svého zástupce v dozorčích radách městských firem Jihlavy.  Zastupitelka Vichrová má v hnutí ANO na starosti vodárenskou problematiku, do vodárenské problematiky prostřednictvím Radka Popelky v dozorčí radě vidí i opozice. Pokud bude moci svého zástupce navrhovat i opozice, pak je pravděpodobným kandidátem Lucie Vichrová.

Právník Miroslav Šianský: Zastupuje jako advokát Statutární město Jihlava při jednáních na Krajském úřadě nebo u soudu. Sestavuje právní podklady města. Pokud Jihlava přitvrdí budoucí postup, bude koordinační skupina města potřebovat právní rady.

O personálním složení koordinační pracovní skupiny bude rozhodovat zastupitelstvo města v úterý 19.5.2015 na jednání mimořádného zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna