Jihlava slaví průlomový vodárenský rozsudek, SVAK chystá mimořádný opravný prostředek

kapkaPrůlom! Statutární město Jihlava slaví velké vítězství ve sporech o miliardový vodárenský majetek se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Městský soud v Praze vyslovil verdikt, že Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko je osobou veřejného práva.

„Čtyři a půl roku si SVAK Jihlavsko vystačil s námitkou, že by spor měl rozhodovat nikoliv správní úřad, ale soud. Teď se dá očekávat rozhodování Krajského úřadu jako správního úřadu ve lhůtách do jednoho až tří měsíců,“ vysvětlil soudní výrok advokát Jihlavy Miroslav Šianský.

 

K rozhodování sporů mezi Statutárním městem Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko jsou příslušné výlučně správní soudy. Proti výroku Městského soudu v Praze není odvolání možné, přípustná je pouze kasační stížnost.

„Zřejmě využijeme všech zákonných prostředků k podání odvolání,“ sdělil v prvotní reakci na soudní výrok advokát Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko Petr Šurka. Podání kasační stížnosti se očekává i ze strany Ministerstva vnitra. Spokojená se soudním výrokem je pouze Jihlava.

„Dle mého názoru je tím potvrzena správnost cesty naší advokátní kanceláře Ondruš a Šianský,“ pochvaloval si náměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina.

Městský soud v Praze svým rozsudkem zrušil rozhodnutí Ministerstva vnitra o nicotnosti (neplatnosti) správních rozhodnutí  Kraje Vysočina.

„Rozhodnutí soudu v podstatě legalizuje částku stotřicetdva milionů korun, které už Jihlava vymohla na Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko,“ prohlásil právník Jihlavy Miroslav Šianský.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna