Jihlava tiše redukuje záměry výstavby Komunitního centra sociálních služeb

ruce

Plány krajského města na výstavbu Komunitního centra sociálních služeb takzvaně „na zelené louce“ v areálu jihlavské nemocnice dojdou podstatných změn. Původní plány Jihlava podle informací Občasníku zredukuje asi o třetinu.

Výběrová komise pro posouzení a hodnocení nabídek sice vybrala vítězný návrh, ale předpokládaná cena za stavební práce a projektovou dokumentaci výrazně překročila finanční možnosti města Jihlavy.

Z tohoto důvodu také vedení města Jihlavy vypracovalo nové požadavky zadavatele, které eliminují stavební program. Dojde ke snížení předpokládané ceny stavby i projektových prací.

Podpora stávajících organizací zabývajících se sociálními službami na území města Jihlavy je součástí programového prohlášení koalice ve vedení jihlavské radnice složené z ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO. Koaliční prohlášení se sice podaří splnit, ale v podstatně redukované verzi.

Zredukovanou verzi studie Komunitního centra sociálních služeb budou radní města Jihlavy projednávat zhruba v polovině března.

Komunitní centrum sociálních služeb Jihlava bude mít za úkol zejména sloučit poskytování sociálních služeb organizacemi pro jednotlivé typy zdravotního postižení do jednoho místa. Dále pak poskytnout zázemí pro spolkovou či svépomocnou činnost organizací zdravotně postižených, případně seniorských organizací, a tím zajistit vyšší dostupnost těchto služeb pro občany..

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna