Jihlava úředně zpochybňuje předsednictví Telče ve SVAKu

Krajský úřad Kraje Vysočina musí znovu projednat správní podání města Jihlavy týkající se vstupu města Telč do Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Rozhodlo o tom Ministerstvo vnitra jako odvolací orgán. Telč je v současnosti předsednickou obcí SVAKu, starosta Telče Roman Fabeš nahradil dobronínského starostu Jiřího Vlacha ve funkci předsedy SVAKu.

fb

„Zde nejde o spor mezi Jihlavou a Telčí. Jihlava podala celou řadu žádostí o vydání deklaratorních rozhodnutí dle § 142 správního řádu, kterými by bylo určeno, zda SVAK vůbec existuje a zda jednotlivé členské obce jsou či byly jeho členy. Zkráceně jde o to, jestli členské obce schválily ve svých zastupitelstvech usnesení o tom, že zakládají SVAK, resp. podepisují zakladatelskou smlouvu. Podrobnosti by měl sdělit spíše žadatel, tedy Jihlava, my jako úřad jen vedeme řízení. O co přesně žadateli jde, může komentovat pouze on (ona organizace),“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

fb

Statutární město Jihlava žádá Krajský úřad Kraje Vysočina,  zahájil řízení a určil, kdy vznikl právní vztah existence členství města Telč v dobrovolném svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko a v rámci rozhodnutí osvědčil existenci či neexistenci rozhodnutí zastupitelstva města Telč o:

1. schválení vstupu města do dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko

2. schválení zakládací listiny a stanov dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko

3. delegování konkrétního zástupce obce do dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko

Ve správním řízení by Kraj Vysočina měl provést důkazní návrhy dokumenty a usnesení zastupitelstva města Telč, pokud tyto dokumenty existují.

„To není spor Jihlavy a Telče, to je opakovaná snaha Jihlavy (potažmo právníků Jihlavy) všemi možnými způsoby zpochybnit existenci SVAK a členství jednotlivých obcí.  Nyní je míč na straně KÚ. Bohužel toto všechno vůbec neřeší a navíc značně komplikuje celkové majetkové vypořádání,“ prohlásil starosta Telče a předseda SVAKu Roman Fabeš.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna