Jihlavská radnice si objednala článek v MFDNES za třináct tisíc

Jihlavská radnice si objednala „výchovný“ článek v deníku MFDNES. Nákup článku za třináct tisíc korun schválili radní města Jihlavy. Informace potvrdil mluvčí radnice Radek Tulis v exkluzivním vyjádření pro Občasník:

„Jihlava v posledních měsících kromě podpory třídění odpadu podporuje také myšlenku tzv. zero waste, tedy nulového odpadu. Prozatím tuto tématiku přibližuje veřejnosti především prostřednictvím městského zpravodaje, nyní Jihlava využije speciálního vydání přílohy MF Dnes k životnímu prostředí, kde bude rovněž prezentovat principy nulového odpadu.

Jihlava je dlouhodobě velmi aktivní v osvětě a budování podmínek pro co nejefektivnější nakládání s odpady. Díky tomu je Jihlava městem, kde míra třídění díky odpovědným občanům dosahuje nejvyšších čísel a za svoje aktivity v oblasti životního prostředí, resp. odpadového hospodářství dosáhla i ocenění.

Ačkoliv se v Jihlavě odpovědně třídí, celkové množství odpadu obecně (nejen v Jihlavě) stále narůstá, proto radnice zahájila komunikační aktivity vedoucí veřejnost nejen k třídění, ale i ke snižování množství odpadů. Inzerce v MF Dnes bude jednou z aktivit této kampaně. Jihlava tedy chce komunikováním problematiky dosáhnout nižší produkce odpadu a tedy i nižšího zatížení životního prostředí, a nižšího zatížení rozpočtu města a výdajů občanů.“

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna