Jihlavské listy smazaly vysvětlení ex-náměstka Kaliny (KDU-ČSL)

Vysvětlení problematické schůzky nevydrželo na blogu ex-náměstka Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) příliš dlouho. Vlastně jen pár hodin. Bylo smazáno administrátorem blogů na webu Jihlavských listů. Jihlavské listy jsou nezávislé regionální noviny pro kraj Vysočina, vydávané společností Parola. Vychází v Jihlavě dvakrát týdně – v úterý a v pátek. Ředitelka společnosti Parola Eva Krpálková v minulosti kandidovala za ODS v místních volbách.

Ex-náměstek Kalina pak publikoval na sociální síti i vyjádření administrátora webu Jihlavské Listy:

„Váš příspěvek na blogu www.jihlavske-listy.cz „Mafiáni z Bílého Kamene“ musel být odstraněn. Porušil pravidla: „Blog politicky činné osoby je pouze osobní. Nepatří do něj oficiální prohlášení, logo strany, volební slogany ani tiskové zprávy. Patří na něj osobní názory, komentáře a postřehy,“ napsal administrátor webových stránek.

Celý text vyjádření je k přečtení přímo zde

Vyjádření ex-náměstka Jaromíra Kaliny lze vnímat jako osobní názor sdílený a podepsaný dalšími osobami. Reaguje na tvrzení radnice a vedení města o problematické schůzce na zahradě ředitele městské vodárenské firmy Jiřího Benáčka (více zde). Tiskové prohlášení vedení města je už druhé v pořadí, první prohlášení vedení města uvádělo naprosto jiné důvody (více zde).

Primátorka Karolína Koubová uklidňovala veřejnost výroky o tom ,že rozpad koalice nenastane (více zde), lidovci ovšem odmítli obětovat svého předsedu Jaromíra Kalinu (více zde) a trvají na jeho návratu do funkce náměstka primátorky.

Neústupnost lidovců patrně donutila vedení města reagovat ostrým prohlášením o ztrátě důvěry v náměstka Kalinu (dokument přímo zde), sociální demokraté razantně odmítli možnost nahradit lidovce v koalice (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna