Jihlavský náměstek Kalina a jednatel Benáček mají sděleno trestní obvinění

otazníkNáměstek jihlavského primátora Jaromír Kalina a jednatel městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) Jiří Benáček mají podle informací Občasníku sděleno trestní obvinění.

K jejich případu poskytne město vyjádření na pondělní tiskové konferenci. „Do zahájení tiskové konference nebudeme k tématu poskytovat další informace,“ uvedl mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Bližší informace nemohla sdělit ani policejní mluvčí.

„V případu provádíme příslušné úkony a v současné době k němu nelze poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Vzhledem k avizované osobní účasti jednatele Benáčka i náměstka Kaliny na pondělní tiskové konferenci města lze usuzovat, že jsou oba stíháni na svobodě.

První politické reakce

Občasníku se podařilo získat i první reakce z prostředí jihlavské politiky.

„Pana Kaliny je mi osobně líto, protože se domnívám, že pan Kalina je čestný a charakterní člověk,“ uvedl radní Daniel Mayer (ANO),

„Ctím presumpci neviny u obou osob,“ uvedla náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

„Nemám k tomu žádné bližší informace. Nevím čeho se trestní obvinění týká. Nevím zda spolu pan Benáček a pan Kalina vykradli někomu chatu nebo zda něco provedli ve společnosti JVAK nebo zda to bylo něco zcela jiného. V obecné rovině nikomu policejní vyšetřování nepřeji. Až bude jasné v jaké záležitosti jsou obviněni, pak je možné se k záležitosti blíže vyjádřit,“ prohlásil zastupitel David Beke (ODS).

„Jaromír Kalina bude situaci komentovat na pondělní tiskové konferenci. Do té doby nepovažuji za vhodné se k tomu vyjadřovat,“ vzkázal lídr lidovců pro parlamentní volby a současný poslanec Vít Kaňkovský.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna