Jihlavu ovládl nevděk primátorky

Ředitel městské společnosti, advokát a náměstek Kalina dostali od primátorky označení „klan“. Trojice mužů srdnatě bojovala o mnohamiliardový majetek města, který zůstal v dobrovolném svazku obcí a má patřit obyvatelům města. Právní válka přinesla mnoho bitev v podobě soudních sporů u Okresního, Krajského soudu v Brně i Městského soudu v Praze.

Ředitel městské společnosti, advokát a náměstek Kalina měli podporu města v podobě neústupného postoje zastupitelstva. „Vydejte nám náš majetek,“ to bylo heslo politiky krajského města vůči Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Městys Luka nad Jihlavou začal bojovat o vydání majetku o rok později a svůj majetek letos v létě vybojoval v mnohaleté právní bitvě. Luka nad Jihlavou žádaly vydání vodárenského majetku ve zhruba desetinásobně menší výši než krajské město. Vše šlo rychleji.

Jihlavu ale ovládl nevděk primátorky. Úspěšný tým ředitel městské společnosti, advokát a náměstek Kalina byl nazván klanem a primátorka Koubová dává najevo svůj nevděk všem, kteří bojovali právní bitvy za vydání vodárenského majetku.

Další osud mnohaletých právních sporů je poznamenán rozbitím dosud úspěšného týmu s nejistým pokračováním právních sporů.

Půjde ještě o hodně: mezi Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko bude nutné nastavit systém „předávání vody“ z vodárny Hosov jako nedělitelného majetku SVAKu a do městských trubek Jihlavy a odtud do trubek SVAKu Jihlavsko pro spotřebitele v Polné a Dobroníně. Půjde o cenu vody.

Bitvu o cenu vody předané již povede nový právník Jihlavy. Za použití městských trubek bude Jihlava vybírat poplatek, který zaplatí v ceně vody obyvatelé Polné a Dobronína.

Primátorka Koubová se chystá kandidovat v krajských volbách pod praporem uskupení Starostové a nezávislí (STAN) za které v minulosti kandidovali i předsedové a místopředsedové SVAKu Jihlavsko. Primátorka Karolína Koubová už začala dělat jihlavskou politiku v podobě vyhovující starostům a nezávislým z celého Jihlavska – rozbila dosud úspěšný tým, který se snažil dostat do rukou města vodárenský majetek provozovaný SVAKem Jihlavsko.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna