Jouklův sporťák láká na prohlídku školních automobilů středoškolských studentů

Soukromý sporťák náměstka hejtmana Libora Joukla u vstupu do nákupního centra láká k prohlídce školních automobilů, které postavili studenti sedmi středních škol, které nabízí studium technických oborů. Typově jde o stavebnici skutečného automobilu postaveného na podvozku vozu značky ŠKODA.
„Jedná se o jedinečný projekt, který nemá na území České republiky obdoby. Cílem je prostřednictvím atraktivní konstrukční aktivity – tedy stavby sportovního vozu české výroby– vzbudit zájem mladé generace o obory technického vzdělávání. Kraj Vysočina touto aktivitou přispívá do skládačky akcí zařazených do celorepublikově vyhlášeného Roku řemesel,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.
Pětačtyřicet spozorů školního projektu

Automobil Kaipan stavěli studenti Střední školy průmyslové a automobilní Jihlava, jim celý projekt zainvestovala jihlavská společnost BOSCH Diesel, která s myšlenkou takto inovativního projektu před několika lety přišla. S podporou Kraje Vysočina a 45 dalších  sponzorů z řad firem aktivně spolupracujících se školami se do projektu s velkým elánem zapojily: Střední průmyslová škola Třebíč, Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice, Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou, Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem a Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov.

 

„Pro projekt se nadchla více než stovka studentů našich škol, sestavení týmů bylo čistě na školách. Pozitivní je, že konstrukční týmy nemusely řešit nezájem. Máme informace, že se v čase rozrůstaly a práce na autech se stala prestižní záležitostí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V současné době studuje na Vysočině technické obory více než čtyři tisíce žáků.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna