Kancelář primátora kupuje super fotoaparát bez blesku za sto tisíc korun, usnadní GDPR

Úředníci jihlavského Magistrátu plánují zakoupit super fotoaparát, kvalitou obdobu Ferrari mezi osobními automobily. Fotoaparát známé světové značky patří mezi absolutní špičku, kancelář primátora navíc plánuje nákup formátu FX, který využijí jen špičkoví fotografové.

I ve světě profesionální fotografie ovšem platí, že kvalitu fotografie nedělá přístroj ale kvalita práce fotografa. Kvalitní fotografie lze pořídit i přístrojem za desítky tisíc korun.

Model vybraný úředníky jihlavské radnici zcela postrádá zabudovaný vestavěný interní blesk.

Nákup profesionálního fotoaparátu za sto tisíc korun je pro Magistrát nákladnou investicí, nechtějí úředníci magistrátu uvažovat o nákupu na splátky nebo jinou formu dlouhodobého pronájmu. Plány kanceláře primátora ještě musí schválit zastupitelé města na svém posledním zasedání.

Úředníci považují za výhodu nákupu i to, že město Jihlava jako majitel fotoaparátu bude mít možnost bleskového dodání nezbytné fotodokumentace z různých akcí, realizovaných projektů nebo významných událostí, přičemž veškeré pořízené fotografie zůstávají zaměstnaneckým dílem města Jihlavy. To usnadní podle úředníků i aplikaci normy GDPR.

Pořízením profesionálního fotoaparátu chce město Jihlava postupem času přistoupit k vlastní fotodokumentaci akcí i pořizování fotografií města a jeho památek.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna