Kariéru náměstka Pavlíka určovala strana: KSČ v Lidových milicích, ANO na hejtmanství Vysočiny

PavlíkKrajský lídr hnutí ANO Josef Pavlík zatajil svou stranickou minulost a stal se náměstkem hejtmana kraje Vysočina. Jeho kariéru přitom vždy určovala politická strana, které byl momentálně členem. Před listopadem 1989 Komunistická strana Československa, dnes hnutí ANO.

Do oborového podniku Škrobárny Havlíčkův Brod nastoupil Pavlík 1.4.1980. Při zaměstnání vystudoval Vysokou školu ekonomickou s výhledem jako kádrová rezerva základní organizace KSČ. Úspěšně se zapojil do práce Socialistického svazu mládeže (SSM), kde pracoval jako sportovní referent.

Komunistická strana Československa uložila Pavlíkovi jako kandidátovi na členství ve straně připravit se do funkce v závodním výboru Revolučního odborového hnutí (ROH). O své práci při zavádění nových ekonomických norem měl pravidelně informovat vedení své komunistické buňky.

Když procházela závodní jednotka Lidových milicí personální krizí, vzpomnělo si stranické vedení na schopného kandidáta na členství v KSČ. V souvislosti se vstupem mezi řádné členy strany uložili komunisté svému novému členovi Pavlíkovi jako stranický úkol vzorně plnit povinnosti člena Lidových milicí (více zde).

Mezitím se stal Pavlík nomenklaturní kádrovou rezervou Krajského výboru KSČ v tehdejším Východočeském kraji.

I v Lidových milicích postupoval v kariérním růstu a v lednu 1989 se stal kádrovou rezervou na velitelské funkce.

Na předvolebních besedách před krajskými volbami lídr hnutí ANO Josef Pavlík na svou minulou kariéru komunistického aparátčíka a lidového milicionáře pozapomněl. Díky koaliční podpoře ČSSD a ODS se stal náměstkem hejtmana Jiřího Běhounka (ČSSD).

Na server Občasník podal lídr hnutí ANO občansko-právní žalobu na ochranu osobnosti a tvrdí, „nic jsem nepodepsal“. Ke vstupu do Lidových milicí na Pavlíkově pracovišti nebyl podpis uchazeče nezbytně nutný, postačilo usnesení vedení KSČ o zařazení do jednotky Lidových milicí.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna