KDU-ČSL Pelhřimov ostře zkritizovala třebíčského lidovce

AKTUALIZOVÁNO Vysočinská KDU-ČSL místo klidné síly začíná připomínat včelí úl. Po oznámení odchodu jihlavského náměstka primátora Jaromíra Kaliny z funkce krajského předsedy začalo hledání Kalinova nástupce.

Možným kandidátem je Miroslav Houška, předseda pelhřimovské KDU-ČSL.

V článku MF-DNES se objevil i názor třebíčského lidovce Jiřího Karase: „My nevíme, kdo ten STAN je. My neznáme názory, které jsou všeobecně platné v této skupině. V tom je ten problém,“ uvedl pro MFDNES Karas.

Odpověď z Pelhřimova se objevila na sociální síti:

Odstupující předseda vysočinských lidovců Jaromír Kalina odmítl výrok pelhřimovské KDU-ČSL pro Občasník jakkoliv blíže komentovat. „Je to nedůstojné,“ stručně vzkázal předseda Kalina.

První reakce přišla i od třebíčských lidovců.

„Dle mého názoru nám v současné době neprospívá svádět o tomto tématu vnitrostranické boje a nahlodávat tím důvěru veřejnosti.

Je samozřejmě věcí každého jedince, jak danou věc vnímá. pro mě se jedná o demokraticky schválený akt, který ještě může být v souladu se smlouvou odmítnut celostátním sjezdem a budu tedy pracovat pro úspěch koalice, pokud nebude rozhodnuto jinak.

Co se týče úvodníku na KDU-ČSL Pelhřimov, zdá se mi jeho forma poněkud nešťastná. Pan Jiří Karas sice asi neprojevuje už takovou aktivitu, jako před lety, nicméně je veřejně známou osobou, která je s KDU-ČSL těsně spjata, a pokud se jej novináři ptají na jeho názor, má právo jej říct tak, jak to cítí. Já osobně bych byl velmi opatrný, abych podobně posuzoval „vhodnost či nevhodnost“ názorů někoho jiného. Pochybovat o čemkoliv je právem každého z nás. A to bychom měli respektovat,“ řekl krajský zastupitel Josef Herbrych (KDU-ČSL Třebíč).

Na profilu pelhřimovských lidovců se krátce po zveřejnění objevila i omluva:

„Omlouvám se za výše uvedené vyjádření p. Jiřímu Karasovi i celé třebíčské organizaci KDU-ČSL. J. Mazanec, tajemník KDU-ČSL Pelhřimov.“

Pelhřimovský tajemník Jan Mazanec v minulosti podobným způsobem vedl ataky vůči místnímu hokejovému klubu, kdy spoluvytvářel iluzi korupčního jednání v pelhřimovském hokeji (více zde).

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna