Kmín má na Vysočině svůj festival, přijede sous-chef Štangl

Martin Štangl

Bude to gastroparáda a velká show pro opravdové gurmány Vysočiny. Na Kmínový festival do Velkého Meziříčí prijede i uznávaný pražský sous-chef Martin Štangl.

V kuchařské hierarchii má sous-chef podobné postavení jako místostarosta ve vedení města. Sous-Chef musí plánovat a řídit chod kuchyně, zodpovídá za správné servírování jídlo na talíři, řídí personál v kuchyni, zacvičuje nové kuchaře, vytváří pracovní harmonogram a zajišťuje prvotřídní kvalitu surovin. Sous-Chef také zodpovídá za to, že veškeré kuchyňské vybavení je v pořádku. Musí důkladně pochopit, jak používat a odstraňovat závady u všech spotřebičů a nástrojů pro vaření v případě poruchy varného zařízení.

Štangl vyrobí zmrzlinu z oleje z Petrávče.

K Vysočině má šéfkuchař Štangl tak silní vztah, že prodal byt v Praze, koupil usedlost na Sázavě a rekonstruuje tam penzion.

Na Kmínovém festivalu ve Velkém Meziříčí se chystá šéfkuchař Štangl předvést své kuchařské umění na oleji z Petrávče, který bude sloužit jako základ pro výrobu zmrzliny.

V Praze je šéfkuchař Štangl zaměstnancem restaurace s pekárnou oceněné jako Bib Gourmand v průvodci Michelin Guide 2018.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna