Koaliční hokejová krize: M. Tomanec odvolán Radou města

Čtvrtek 28.4.2016 se stal zlomovým dnem jihlavské politiky: krátce před polednem byl Miroslav Tomanec odvolán z představenstva městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK).

Nutně tedy podle stanoviska uskupení Forum Jihlava vyvstává otázka dalšího setrvání uskupení Forum Jihlava v koalici na jihlavské radnici (dokument zde).

Diskuse radních Forum Jihlava na jednání Rady města

„Pana Tomance dokáže dobře nahradit v představenstvu JVAKu snad jen pánbůh,“ prohlásil radní David Beke (ODS), autor návrhu na Tomancovo odvolání.

Konspirační teorie od Forum Jihlava

Uskupení Forum Jihlava rozvinulo kolem odvolání Miroslava Tomance konspirační teorii: odvolání šedé eminence uskupení Forum Jihlava mělo údajně zakrýt zrušení komise zastupitelstva pro rozvoj města.

Forum Jihlava„Začínáme si docela myslet, že mediálně zajímavá informace o odvolání jednoho z našich lidí z představenstva městské společnosti byl jen zastírací manévr, který měl zakrýt něco mnohem, mnohem závažnějšího. Rada města totiž ve čtvrtek odpoledne opět svou „demokratickou většinou“ zrušila v tichosti velmi důležitý orgán, kde se v poslední době čím dál více otevřeněji hovořilo o dalším směřování města, o jeho vizích, výhledech, perspektivách…..
Nic takového nepotřebujeme, vzkázali tímto krokem ti, kdo drží reálnou moc v tomto městě, protože my víme všechno nejlíp a my všechno rozhodujeme sami….,“ stojí doslova v prohlášení uskupení Forum Jihlava na sociální síti.

ANO vítá Forum v opozici

Vítěz komunální voleb v Jihlavě, hnutí ANO, už zveřejnilo prohlášení ve kterém zastupitelský klub hnutí ANO vítá nejmenšího koaličního partnera uskupení Forum Jihlava v řadách opozice.

ANO„S ohledem na poslední vývoj dění na jihlavské radnici, tj. odvolání „hlavy“ koaličního partnera pana Tomance z představenstva JVAK a téměř jednomyslné zrušení komise pro rozvoj města, tj. odvolání hned několika členů koalice i opozice (opět včetně pana Tomance), bychom rádi jako ANO přivítali ve svých řadách „opozice“ Fórum Jihlava,“ píše se v prohlášení opozičního zastupitelského klubu hnutí ANO.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna