Koaliční krize na Vysočině: aktivován prioritní bod koaliční dohody

Po třech měsících existence nové koalice ve  vedení Kraje Vysočina je aktivováno krizové řízení pro řešení sporných bodů v krajské koalici. Občasník to zjistil  při ověřování pravdivosti anonymní informace. Hlasy z ODS zní ve stejném duchu: řešíme to!

Zbytek koalice (ČSSD a ANO) se tváří, jako kdyby bylo všechno v nejlepším pořádku. Jenom si nepřejí pořizování videozáznamů z tiskových konferencí.

Koaliční nesouhlas s videozáznamy z tiskových konferencí má své vysvětlení: novináři jsou nakrmeni porcí informací jako zvířata v zoologické zahradě a samostatně nehledají další aktuální informace. Deník MFDNES se ani neobtěžuje přijít na pravidelnou tiskovou konferenci Kraje Vysočina.

Že je cosi v nepořádku bylo vidět z nervozity krajských náměstků hejtmana Novotného (ČSSD) a Fraňka (ANO), když si nepřáli pořizování videozáznamu Občasníku z tiskové konference. Občasník má videozáznam k dispozici jako jediné médium.

Investigativní pátrání po motivech jednání koaličních politiků na Vysočině vysvětlil utajený zdroj Občasníku: v koalici je hluboká krize!

Veřejnoprávní média jako Český rozhlas nebo Česká televize se neobtěžovala přijít na tiskovou konferenci Kraje Vysočina. Činnost těchto médií přitom platí každý občan Kraje Vysočina v podobě pravidelného koncesionářského poplatku.

Způsob fungování krajských zpravodajů veřejnoprávních médií na Vysočině v době koaliční krize budou muset vysvětlit mluvčí České televize i České televize.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna