Kočičí útulek Skrýšov dostal padesáti tisícovou roční fakturu za elektřinu. Přispějete?

Na sociálních sítích shání provozovatelka 1. kočičího útulku na Vysočině Taťána Homolková částku přes padesát tisíc korun na úhradu roční faktury za spotřebu elektřiny. Kočičí útulek spotřeboval čtrnáct megawatthodin elektrické energie.

 

Faktura zveřejněná na sociální síti

 

Právě velikost roční spotřeby elektrické energie je dech beroucí svou velikostí. Běžný rodinný domek spotřebuje  cca 6 500 kWh/r, panelový byt asi 4000 kWh/r. Spotřeba elektřiny ve skrýšovském útulku je několikanásobkem obvyklé roční částky.

Roční spotřeba elektřiny útulku ve Skrýšově je neúměrně vysoká při srovnání s jinými útulky. „Mám třicet koček v soukromém cihlovém domě. Na elektřině to dělá kolem pětistovky měsíčně,“ řekla Petra Černá ze spolku Mostecké kočky.

„Platíme kolem dvou tisisíc měsíčně, útulek platíme z rodinného rozpočtu. Topíme plynem a dobírali jsme přeplatek,“ Milana Petrásková z Kočičího domova Sluníčko. Se skrýšovským útulkem se nechtěla srovnávat, chovatelka Petrásková měla maximálně ve své péči sedmdesát koček najednou.

Pochybnosti z jiných útulků

O činnosti skrýšovského útulku se objevují varovné informace: zřejmě v něm mizí kočky. Do útulku přichází mnohonásobně více koček, než kolik se jich podaří z útulku umístit.

„Mám doma přes osmdesát koček, umísím jednu až dvě kočky za rok. Nemohu si dovolit nabírat další kočky, Skrýšov má inzeráty na nábor koček,“sdělila Ludmila Funková ze spolku Opuštění kočky Polička. Skrýšovský útulek má v kočičím světě pověst „kočičího koncentráku“, kde mizí kočky ve velkém.

„Úspěchy skrýšovského útulku nejde napodobit. umisťují nepředstavitelné množství koček týdně i měsíčně,“ řekla Alice Oppová ze spolku První společnost za práva koček. I více než padesáti tisícová faktura Alici Oppovou překvapila.

„Je to extrémně moc, ten útulek je tunel na prachy,“ uvedla Oppová.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna