Kolosální omyl Velkomeziříčska: organizace dopravy záleží na vůli zastupitelstva!

Městský zpravodaj radnice ve Velkém Meziříčí se dopustil kolosálního omylu při tvrzení „organizace dopravy a počet parkovacích míst záleží na vůli zastupitelstva, včetně počtu parkovacích míst“. Pravý opak je pravdou.

Při plánování budoucnosti dopravy ve městech záleží na politickém rozhodnutí zastupitelů ze všeho nejméně. Udržitelné dopravní plánování budoucnosti dopravy záleží na dialogu vedení města s občany o potřebách rozvoje města.

Zastupitelé města mohou teoreticky odhlasovat svou vůli v podobě usnesení zastupitelstva pro řešení místní dopravy – jde však o krajně nelogický krok. Podobná rozhodnutí obvykle vznikají v dopravních komisích radnic a měst Vysočiny. V dopravních komisích se střetávají vize politiků s realitou.

S výsledkem musí souhlasit i dotčené státní orgány, především Policie ČR.

Ve Velkém Meziříčí ovšem starosta Necid stvořil „úsek medializace a komunikace“, který skrytě řídí bývalý stranický zástupce starosty Necida v ODS Velké Meziříčí Petros Martakidis. Úsek medializace a komunikace má problémy v komunikaci se zastupiteli města, například při anketě o podobě náměstí. Názor zaslali jen čtyři z třiadvaceti zastupitelů, většinou ze starostova uskupení „To pravé Meziříčí“.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna