Korzárské metody zastupitele Tomance porušily listovní tajemství

Zastupitel Miroslav Tomanec zveřejnil na sociálních sítích email náměstka Popelky tajemníkovi radnice Evženovi Zámkovi. Zámek patří mezi zakládající členy Tomancova uskupení Forum Jihlava.

Podle výkladu podaného Úřadem na ochranu osobních údajů podléhá i elektronická pošta ústavně zaručené ochraně listovního tajemství. Nikdo, ani zaměstnavatel, nesmí porušit listovní tajemství, což platí pro zprávy zasílané elektronickou poštou stejně jako pro dopisy.

Možné porušení listovního tajemství dopisů a emailů vedení města Jihlavy je dost velký problém. Informace získané jakýmsi neznámým způsobem totiž zastupitel Tomanec beze studu zveřejnil na sociálních sítích. Využil je tím ve svůj prospěch? Podle trestního zákoníku by to byla přitěžující okolnost. Trestní sazba až dva roky nebo zákaz činnosti.

TomanecNeznámý pachatel, zřejmě úředník Magistrátu, vytiskl email náměstka Popelky a předal jej do rukou opozičního zastupitele Tomance.

Korzárské metody zastupitele Tomance slaví úspěch. Zastupitel Tomanec triumfálně zakončil svůj úspěch výsměšnou poznámkou „Bonzáček“ na blogu Jihlavských listů. „Poskočný bonzáček, který na místní úrovni s vervou nacvičuje to, co po volbách s novou chutí prezentuje nejvyšší generalita naší nešťastné země – snahu kontrolovat a maximálně ovládat naše životy,“ napsal zastupitel Tomanec.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna