Kotlíkový průzkum: zájem má patnáct set uchazečů o dotaci

fbNa konci července skončil nezávazný průzkum zájmu Vysočiny o kotlíkové dotace. Mezi zájemce se rozdělí dvě stě třicet devět milionů korun na výměnu kotlů v rodinných domcích. Kraj Vysočina eviduje přes patnáct set žadatelů o kotlíkovou dotaci. „Kraj v tuto chvíli neregistruje ŽÁDNÉ žadatele o dotace. V současné době jde stále o počty domácností, které do budoucna zvažují výměnu kotlů a dávaly nám tuto skutečnost prostřednictvím elektronického průzkumu na vědomí,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

„Maximální uznatelné náklady 150 tisíc. Bude možné hradit i náklady na energetický štítek a drobné opravy domu,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.

Teď bude záležet i na zájmu samotných výrobců kotlů, zda své výrobky přihlásí do dotačního programu Ministerstva životního prostředí.

„Výrobci se budou moci přihlásit do systému ministerstva a jejich kotle budou moci být dotovány,“ popsal fungování dotačního programu radní Chlád.

Ve čtyřech městech Vysočiny (Velké Meziříčí, Třebíč, Pelhřimov a Humpolec) bude možnost dotace ještě o pět procent vyšší. „Stanovilo to Ministersto životního prostředí na základě svých parametrů,“ uvedl krajský radní Zdeněk Chlád.

Kraj Vysočina připravuje i další fázi „kotlíkových dotací“ – informační kampaň.  „Maximálně jednoduchý systém, kulaté stoly se zájemci,“ plánuje radní Chlád.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna