Kozel zahradníkem a ex-náměstek Joukl krajským cestářem

Politické strany na Vysočině nějak nemají dostatek informací (více zde) jak se dostal ex-náměstek hejtmana Libor Joukl do telefonního seznamu Krajské správy a údržby silnic Vysočina. Zatím to vypadá na oranžovou trafiku: více uchazečů nebo výběrové řízení se zřejmě nekonalo.

Joukl

Ex-náměstek Libor Joukl i ředitel cestářů Jan Míka svádí právní bitvu se státním zastupitelstvím o vinu či nevinu v kauze údajně předražených sypačů. Případ směřuje k projednání v jednací síni okresního soudu.

Presumpce neviny zaručuje občanovi právní domněnku, podle které je na účastníka trestního řízení v jeho různých fázích (podezřelého, obviněného i obžalovaného) nahlíženo jako na nevinného, pokud není pravomocným rozsudkem soudu rozhodnuto o opaku.

Presumpce viny by naopak měla platit pro každého politika: pokud jste obviněn, nemůžeme vás podporovat v další kariéře. Přestup Libora Joukla z hejtmanství na cestářství působí velmi zvláštně, pokud jej samostatně realizovala sociální demokracie.

Sociální demokraté tiše postavili pro Libora Joukla oranžovou trafiku, aby mohl zůstat v politickém prostředí Vysočiny. Vztah k oranžové trafice ex-náměstka Joukla by měly veřejně ukázat všechny politické strany Vysočiny, pokud k tomu najdou dost odvahy.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna