Kraj Vysočina chystá spěšné vlaky H. Brod -Telč-Slavonice, bez zastávky Staré Hory

Kraj Vysočina chystá podle informací Občasníku zavedení spěšných vlaků na trati Havlíčkův Brod – Jihlava – Telč – Slavonice. Z Havlíčkova Brodu by měly vyjíždět každou hodinu.vlak

Bohužel není možné jejich zastavování v zastávce Jihlava-Staré Hory a tím dopravně obsluhovat průmyslové areály na okraji Jihlavy. Z nově navržených jízdních řádů vyplývá nutnost vzájemného křižování vlaků této linky na jednokolejné trati v železničních stanicích Jihlava město a Třešť. Jízdní doba vlaku mezi Jihlavou město a Třeští vstříc protijedoucímu vlaku další zastavení již neumožňuje.

Případný požadavek na zastavení v zastávce Jihlava-Staré Hory tak znemožňuje zavedení navrženého konceptu, a to zejména v období přepravních špiček, kdy jsou vlaky této linky provozovány v hodinovém intervalu a vzájemně tak křižují každých 30 minut.

V budoucnu se situace se částečně zlepší realizací revitalizace trati Kostelec u Jihlavy – Slavonice a prováděním opravných prací na dráze v úseku Jihlava město – Kostelec u Jihlavy.  Časovou úsporu v jízdní době, která vznikne po dokončení výše uvedených stavebních opatřeních, je případně možné využít pro zastavení v zastávce Jihlava-Staré Hory alespoň u vlaků jedoucích ve směru přepravní špičky Telč – Jihlava a zpět a po dobu přepravního sedla.

Dopravně vhodnější bude však vzniklou časovou úsporu investovat do zvýšení spolehlivosti jízdního řádu.

Četnost obsluhy zastávky Jihlava-Staré Hory lze zvýšit také vedením osobních vlaků Havlíčkův Brod – Jihlava až do zastávky Jihlava-Staré Hory. Nutnou podmínkou je nasazení vratných souprav, tzn. moderních elektrických jednotek nebo doplnění klasických souprav s lokomotivou řídícím vozem. Jinak je třeba vést tyto osobní vlaky až do žst. Rantířov, což však již představuje zvýšení rozsahu objednávky na železnici nad hranici přijatých limitů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna