Kraj Vysočina musí vrátit část dotace za revitalizaci parku v Těchobuzi

Kraj Vysočina není schopný  zajistit podmínky udržitelnosti projektu revitalizace zámeckého parku v Těchobuzi, spočívající v podmínce desetileté udržitelnosti a tím pomine účel, pro který mu byla dotace z prostředků Evropské unie a České republiky.

Podle informací Občasníku nelze zajistit průběžnou péči o revitalizovaný zámecký park Těchobuz v potřebné včasnosti, rozsahu a kvalitě. Vratka dotace se pohybuje kolem milionu korun.

Kraj Vysočina úspěšně dokončil transformaci sociálních služeb. Ústavy sociálních služeb byly na Vysočině plně ztransformovány na Domov bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov) a Domov Jeřabina Pelhřimov (bývalý ÚSPMP Těchobuz). Částečnou transformací prošly Domov Kamélie Křižanov (bývalý ÚSP Křižanov) a Domov Háj, u kterého kraj zrekonstruoval jeden objekt k bydlení z vlastních prostředků. Nový domov díky tomu našlo 219 klientů. Postaveno či opraveno bylo 39 objektů v běžné zástavbě 19 obcí a měst regionu.

Vzniklo 39 domácností, kde lidé žijí podle svého a ve svém. Celkové náklady se vyšplhaly na 361 milionů korun.

V parku v Těchobuzi byly zejména vykáceny neperspektivní dřeviny (334 kusů stromů o průměru kmene nad 10 cm a 14570 m2 dřevin o průměru kmene do 10 cm), dále bylo ošetřeno 294 vzrostlých stromů řezem, bylo vysázeno 9 ks jehličnatých a 36 ks listnatých stromů, 686 listnatých stromů bylo přesazeno (semenáče buku) a bylo vysázeno 3432 keřů. Proběhla regenerace trávníků (založením trávníku) na ploše 690 m2 (oprava v místech odstraňování pařezů apod.).

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna