Kraj Vysočina musí znovu rozhodnout komu patří Hostačovský rybník

Ministerstvo zemědělství jako odvolací orgán zrušilo rozhodnutí Kraje Vysočina o zrušení rybářského revíru Hostačovka 1 na „Hostačovském rybníku, protože nebylo dostatečně doloženo vlastnictví rybníka Hostačov pražskou radací Ardea (psali jsme zde).

kladívko

Český rybářský svaz jako odvolatel je v souvislosti s převažující judikaturou přesvědčen, „že je zapotřebí z konkrétních nabývacích titulů k nemovitým věcem věcně a funkčně rybník tvořících a s ním souvisejících , jejichž statut nebyl v napadeném rozhodnutí pojmenován a vymezen, dobrat se diferenciace práv ve vztahu k jejich rozdílným nositelům“.

Vlastnictví se v tomto směru podle Českého rybářského svazu odvozuje speciální právní úpravou od vlastnictví hráze rybníka a pozemků, na kterých je taková hráz rybníka postavena.

Dle názoru Ministerstva Krajský úřad kraje Vysočina dostatečně neprokázal, že „Hostačovský rybník“ je ve výlučném vlastnictví NADACE ARDEA, a proto nebylo možné pokračovat dále v předmětném řízení bez vyřešení této předběžné otázky.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna