Kraj Vysočina podpořil myšlenku nové železniční trati

vlak železniceKraj Vysočina podpořil myšlenku vzniku nové asi tříkilometrové železniční trati u obce Stařeč na Třebíčsku. Železnice zvaná „Stařečská spojka“ by kromě vzniku vlakového nádraží v obci Stařeč umožnila přímé vlakové spojení Třebíče a Znojma bez nutnosti změny směry jízdy v Okříškách.

Městys Stařeč požaduje vypracování studie společensko – ekonomických přínosů tzv. Stařečské spojky v rámci tratě 241 Znojmo – Okříšky.  Dopravní komise Rady Kraje Vysočina projednala žádost městyse Stařeč na svém jednání dne 27. 9. 2017 a přijala usnesení, ve kterém doporučuje radě kraje odeslat žádost na Správu železniční a dopravní cesty ke zpracování studie společensko-ekonomických přínosů tzv. „Stařečské spojky“.

U budoucího vlakového nádraží Stařeč zvažuje místní radnice vybudování dopravního terminálu s parkovištěm P+R, který by v budoucnu mohl sloužit jako přestupní bod mezi vlakovou a autobusovou dopravou.

Náměstci hejtmana Pavel Franěk (ANO) a Vladimír Novotný informovali o „Stařečské spojce“ na tiskové konferenci Kraje Vysočina

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna