Kraj Vysočina vyzval VaK Loucko k provozování, zájem o veřejnou službu má i VAS a.s.

Krajský úřad Kraje Vysočina vyzval firmu Vodovody a kanalizace (VaK) Loucko k neprodlenému provozování místní kanalizace v Lukách nad Jihlavou. Stoprocentním vlastníkem firmy je městys Luka nad Jihlavou.

peníze vodaOd 28. 6. 2018 už  předmětné kanalizace v Lukách nad Jihlavou neprovozuje Vodárenská a.s. (VAS) v souladu s rozhodnutím Ministerstva zemědělství. VAS, a.s. má místní kanalizace a především čistírnu odpadních vod v nájmu podle provozní smlouvy se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Do dnešního dne podle vyjádření zástupců VAS neprojevil nový provozovatel VaK  Loucko žádný zájem o provozování uvedeného majetku. Také údajně nejsou zajišťovány potřebné provozní činnosti vyplývající z provozního řádu, jehož obsah by měl být novému provozovateli znám. Totéž se pak i  týká městyse Luka nad Jihlavou.

Zástupci VAS, a.s. upozornili Krajský úřad na možné hrozící problémy se zajištěním provozu uvedeného majetku a rovněž sdělili, že v pondělí 16. 7. 2018  od ranních hodin je plánované přerušení dodávky elektrické energie od jejího dodavatele tj. E.ON.

V případě zájmu nového provozovatele je VAS, a.s. připravena umožnit mu přístup do jednotlivých objektů výše
uvedeného majetku za účelem provozních činností.

Zástupci VAS, a.s. předali krajskému úřadu fotodokumentaci ČOV a čerpací stanice v rozsahu 13 stránek A4, ze kterých je patrný neuspokojivý stav jednotlivých objektů ČOV a čerpací stanice.

Dále zástupci VAS, a.s. uvedli, že jsou připraveni obnovit provozní činnosti na základě závazku veřejné služby.

Vyjádření Krajského úřadu zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna