Kraj Vysočina zveřejní zprávu o Romech ve verzi pro vládu a pro veřejnost

Rada Kraje Vysočina projednávala „Zpráva o situaci romské menšiny v kraji za rok 2014“. Samotná zpráva existuje vr dvou verzích: pro ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a v druhé upravené verzi pro veřejnost. Verzi pro veřejnost Kraj Vysočina zveřejní na webových stránkách Kraje Vysočina. Samotní úředníci Kraje Vysočina nemohou vyhovět žádostem o nahlédnutí do „ministerské“ verze dokumentu, aby bylo zřejmé v čem se obě verze liší.

Úředníci Krajského úřadu se vyhýbají použít slovo cenzura, pokud hovoří o úpravách „ministerské“ verze dokumentu o stavu romské menšiny v kraji Vysočina za rok 2014. Upravená verze bude pro veřejnost k dispozici na webových stránkách Kraje Vysočina.

Zprávu o situaci romské menšiny v kraji za rok 2014 vypracoval Odbor sociálních věcí na základě činnosti krajského koordinátora pro romské záležitosti a dat získaných prostřednictvím jiných odborů krajského úřadu, obecních úřadů a dalších institucí veřejné správy i poskytovatelů sociálních služeb působících v romských komunitách na území Kraje Vysočina.

Zpráva o situaci romské menšiny v kraji za rok 2014 bude sloužit jako podklad pro zpracování komplexní Zprávy o stavu romské menšiny v České republice za rok 2014, zejména její přílohy Situace romské menšiny v krajích.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna