Kraji Vysočina došla trpělivost s pomalou rekonstrukcí velkomeziříčského gymnázia

Stavební firma DAKA-STAV „dostala padáka“ od kraje Vysočina z investiční akce na rekonstrukci šaten Gymnázia Velké Meziříčí. Došla trpělivost? Ke konci listopadu byly stavební akce na velkomeziříčském gymnáziu v realizovány z necelé poloviny, přitom hotovo mělo být do konce října.

rekonstrukce

Ve výběrovém řízení nabídla firma DAKA-STAV celkovou cenu zakázky 13 808 492,17 Kč včetně DPH, kraj Vysočina počítal s cenou kolem 15,5 mil. Kč

Předmětem stavebních úprav na velkomeziříčském gymnáziu byla úprava suterénu školy, který je z části využíván jako šatna, sklepní sklady, posilovna a zázemí pro uklízečky.

Kraji Vysočina podle informací Občasníku došla trpělivost na konci listopadu, měsíc po vypršení řádného termínu pro dokončení stavby. Nyní zřejmě dojde k vypsání nové veřejné zakázky na dokončení rozestavěné stavby.

„Kraj Vysočina jako objednatel akce „Gymnázium Velké Meziříčí – Rekonstrukce šaten a sociálního zařízení“ uzavřel se zhotovitelem stavby firmou DAKA Stav, s.r.o. dohodu v zájmu odstranění sporných práv a povinností, které vznikly na základě víceprací a změn vyvolaných realizací stavby, na ukončení plnění dle uzavřené Smlouvy o dílo.
Ke dni 29. 11. 2017 převzal objednatel od zhotovitele dokončenou část díla. Dále bude realizace stavby pokračovat pracemi nutnými pro zabezpečení rozpracované stavby s termínem dokončení do 28. 2. 2018.
Dokončení stavby bude realizováno po aktualizaci projektové a zadávací dokumentace na základě výběrového řízení,“ informovala mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna