Krajská delegace Vysočiny si prohlédla ukrajinskou věznici v Užhorodě

Na vlastní oči si mohla delegace vysočinských zastupitelů prohlédnout věznici v partnerském regionu Zakarpatské Ukrajiny.  Delegaci vedl ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Vysočinští zastupitelé přímo na Zakarpatské Ukrajině obhlíželi vytipované projekty, kde by mohla přijít vhod finanční podpora z Vysočiny.

Prohlídka věznice v Užhorodě byla jednou z nabídek ukrajinské strany budoucí české investice.

„Byl to zážitek, docela traumatizující. Jsem docela rád, že jsem to mohl vidět na vlastní oči. Čeští vězni mohou být šťastni za podmínky v našich věznicích. Oceňuji, že nám ukrajinští partneři ukázali i tu horší stránku Ukrajiny,“ řekl krajský zastupitel Milan Plodík.

Ukrajinská věznice v Užhorodě před několika lety vyhořela, střechu na několika místech přikrývá provizorní igelit. Část cel nemohou trestanci obývat, kapacita věznice je snížená na polovinu.

Krajská delegace Vysočiny při svém odjezdu z Užhorodu údajně naznačila ukrajinským partnerům, aby nepočítali s českou investicí do opravy místní věznice.

Vysočinští zastupitelé jsou připraveni Ukrajině pomáhat s výukou češtiny na školách, nákupem českých učebnic nebo opravou místních škol.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna