Krajská konference KDU-ČSL Vysočina zvolila novým předsedou Mudr. Kaňkovského

Novým předsedou vysočinských lidovců je současný poslanec a lídr kandidátky KDU-ČSL do parlamentních voleb Vít Kaňkovský. Rozhodli o tom delegáti krajské konference KDU-ČSL v Netíně.

Místopředsedy krajského výboru dále zůstávají Radek Pátek (Žďársko), Jaroslav Hrubý (Třebíčsko), Petr Piáček (Jihlavsko), Čeněk Jůzl (Havlíčkobrodsko) a Miroslav Houška (Pelhřimovsko), kteří byli ve svých okresech potvrzeni okresními předsedy.

 

Nový vysočinský předseda KDU-ČSL Vít Kaňkovský se jako nově zvolený krajský vyhnul obvyklému vyjádření pro média o cílech a vizích pro fungování KDU-ČSL na Vysočině. patrně v obavách, aby se lidovci vyhnuli dotazům na „případ Kalina“,

Den před konáním krajské konference oznámila jihlavská radnice zahájení trestního stíhání náměstka primátora Jaromíra Kaliny. Kalina vedl několik let vysočinské lidovce jako krajský předseda. V dubnu oznámil úmysl znovu nekandidovat do funkce krajského předsedy pro nesouhlas s koalicí s hnutím STAN pro parlamentní volby.

Ani přítomnost celostátního předsedy Pavla Bělobrádka nebo ministra Mariána Jurečky nebyla pro vysočinské důvody dostatečně silným argumentem pro svolání tiskové konference.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna