Krajské volby 2016: Lidovce povede Kalina

Osmdesátka delegátů z celé Vysočiny zvolila na nominační konferenci v Kamenici u Jihlavy pořadí kandidátů KDU-ČSL do krajských voleb 2016. Lídrem se stal někdejší dlouholetý sládek jihlavského pivovaru, náměstek primátora Jihlavy a předseda vysočinských lidovců Jaromír Kalina.

Dvojkou je lídr do sněmovních voleb 2013 a bývalý dlouholetý starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych, třetí místo zaujímá starosta Oslavic na Žďársku Pavel Janoušek. Na čtvrtém místě figuruje místostarosta H. Brodu Čeněk Jůzl a někdejší krajský radní pro finance Miroslav Houška.

V první desítce jsou tři ženy, mezi nimi i někdejší ředitelka vysočinské pobočky Czechinvestu Eva Dvořáková. Ta patří také mezi téměř třetinu nestraníků na padesátičlenné kandidátce. Dalšími známými osobnostmi jsou vojenský kaplan v Náměšti nad Oslavou Petr Němec, ředitelka žďárské Charity Jana Zelená nebo rektor Západomoravské univerzity v Třebíči Marek Matějek. Nechybí ani poslanec Vít Kaňkovský, senátor František Bradáč a starosta Třebíče Pavel Janata.

„Jsem rád, že delegáti respektovali rovnoměrné zastoupení pěti okresů Vysočiny v první pětici. Na kandidátce je hodně starostů a dalších komunálních politiků, což jen potvrzuje přirozené ukotvení KDU-ČSL v regionu. Máme Kraji Vysočina co nabídnout,“ uvedl Jaromír Kalina.

„Současná doba je prověrkou křesťanských hodnot a k diskusi o nich by právě naše strana mohla přispět i tím, že bude bránit nárůst xenofobie a dalších radikalizujících jevů,“ doplnil Kalina. V diskusi delegátů zněly témata rozpočtového určení daní, elektronické evidence tržeb nebo uprchlické krize. Účastníci nominační konference na začátku uctili minutou ticha oběti teroristických útoků ve Francii.

(zdroj: Tisková zpráva KDU-ČSL)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna