Krajský úředník nezákonně změnil dopravní značku. Co na to Magistrát?

Krajský úředník je mocný pán. I dopravní značení na parkovišti mění sám. „Je to naše parkoviště a naše značka,“ prohlásil ve čtvrtek ráno úředník, který přelepoval dopravní značku.

Na značce u parkoviště se objevil cár papíru, který rázem vyhradil celé parkoviště pro akci „Společenská odpovědnost organizací“.

„Značku neměníme, pouze doplňujeme informaci, která souvisí s využitím vlastního parkoviště. Děkuji, že jste respektoval pokyny kolegů a umožnil vyhrazené parkoviště využít zvaným účastníkům konference,“ uvedla tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Vyjádření policie ke změnám dopravního značení naznačuje možnost přestupku vůči Zákonu.

fb„Vlastník značky si sám svévolně upravovat dopravní značku nemůže, pokud jde o dálnici, silnici, místní komunikaci a veřejně přístupnou účelovou komunikaci, což na foto je určitě buď místní komunikace anebo veřejně přístupná účelová komunikace. Vše upravuje § 77 zákon číslo 361/2000 Sb.

Změna musí být řádně stanovena příslušným úřadem po stanovisku policie, v tomto případě stanovena Magistrátem města Jihlavy,“uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Vyjádření jihlavského Magistrátu zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna