Krása něco stojí. U pelhřimovského parkoviště přes stošedesát tisíc

Krása něco stojí. Poznala to i městská kasa v Pelhřimově u stavební zakázky malého rozsahu na parkoviště v Táborské ulici. Podle zadání zakázky se jedná o zvětšení kapacity stávajícího parkoviště o cca 19 míst z toho 2 stání budou vyhrazena pro invalidy. Dále je součástí stavby vybudování nového osvětlovacího bodu a jeho připojení ke stožáru VO vedle stávajícího parkoviště. V rámci stavby bude provedena demolice asfaltové plochy a pískoviště a také nevyhovujících okrasných zídek. Nová plocha parkoviště se bude skládat ze dvou vrstev živice a stání budou vyznačena bílým plastovým nástřikem.

fb

Sportovní dotace do parkoviště?

Mimořádná částka stošedesátidvou tisíc korun je nápadně shodná s částkou stošedesátidevíti tisíc korun o které byla náhle na radnici zkrácena sportovní dotace mládeži Ledních medvědů. „V žádném případě tato částka nesouvisí se zkrácením dotace pro HC Lední medvědi,“ uvedla Alexandra Knapová z kanceláře starosty a tajemníka Městského úřadu Pelhřimov.  Částka stošedesátdva tisíc korun podle referentky Knapové pochází z finančních prostředků, které byly uspořeny při zadávání dané veřejné zakázky díky konání elektronické aukce.

Dokončení do konce prázdnin

Podle plánu mělo být parkoviště na Táborské ulici dokončeno do konce prázdnin. Město Pelhřimov na konci prázdnin uzavřelo dodatek o navýšení díla o stošedesátdvatisíc korun. Pod smlouvou o navýšení ceny jsou podpisy starosty Františka Kučery (ČSSD) a místostarosty Ladislava Meda (ODS) s představiteli humpolecké stavební firmy Status stavební. Parkoviště je už i zkolaudováno.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna