Krátké BUS-pruhy nemají v Jihlavě dopravní smysl

Od srpna bude v Jihlavě prvních několik stovek metrů BUS-pruhů na Havlíčkově ulici. Úžas členů dopravní komise Magistrátu nezná mezí. Nepamatují se, že by BUS-pruhy na Havlíčkově ulici byly někdy projednávány na dopravní komisi. „V Jihlavě se asi vládne bez jednání komisí jen v Radě města,“ prohlásil člen dopravní komise Dalibor Pituch  (ANO).

fb

Krátké BUS-pruhy o délce několika stovek metrů ale podle opozice nemají smysl. „Pár ušetřených sekund autobus ztratí při zařazování do kolony, stejně si pak postojí bezprostředně před křižovatkami. Nehledě na zmatky, které to v obou místech způsobí ostatním řidičům, „domnívá se Pituch.

BUS-pruh na Havlíčkově ulici paradoxně může zvýšit dopravní komplikace. Dva pruhy na Havlíčkově ulici (na mostě )jsou ve špičce využívané pro zařazování aut z kolony na Polenské do kolony na Havlíčkově (od nádraží). S tím bude konec, což plynulosti asi tak moc nepomůže.

„BUS pruhy mohly být součástí koncepčních úprav Havličkovy ulice – výstavba ostrůvku u školy – takto se to zase plácá bez ladu a skladu jen aby se mohlo radostně zvolat „Mame BUS pruhy, jsme IN! A na celkovou plynulost dopravy se nehledí“, dodal Pituch.

Názor města Jihlavy zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna