Krize primátorky: Fórum shání přeběhlíky z opozice

Uskupení Fórum Jihlava vedené primátorkou Karolínou Koubovou intenzivně hledá přeběhlíky jako kádrové posily z řad opozice. Křeslo náměstka primátora totiž na konci června opustil lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina a odvolal i svůj podpis pod koaliční smlouvou.

Pokračování dalších dvou zastupitelů KDU-ČSL v koalici po odchodu předsedy Kaliny je krajně nejisté, primátorka Koubová již s nabídkou koaliční spolupráce oslovila i dva zastupitele za ČSSD (více zde).

I další opoziční uskupení hnutí ANO potvrdilo přemlouvání svých zastupitelů ke vstupu do koalice. „Mohu potvrdit, že jsme o této nabídce rokovali na zastupitelském klubu,“ uvedl lídr hnutí ANO Radek Popelka

Podle Popelky mělo jít o přeběhlíky, kteří by se vzdali členství v hnutí ANO a usedli by do křesel v Radě města. Návrh na přeběhnutí dostali přímo někteří členové hnutí ANO ze zastupitelského klubu.Přeběhlíci z klubu ANO by pak mohli usednout jako nestraníci do Rady města. pokud by z koalice odešli všichni zastupitelé KDU-ČSL.

Uskupení Fórum Jihlava se vůči hnutí ANO dlouhodobě tvrdě politicky vymezuje. Ovšem po rezignaci lídra KDU-ČSL Jaromíra Kaliny a nejisté další koaliční podpoře ostatních zastupitelů KDU-ČSL začalo uskupení Fórum Jihlava lovit přeběhlíky i v hnutí ANO.

Podle lídra hnutí ANO Radka Popelky pak členové zastupitelského klubu brali nabídku vstupu do koalice jako přeběhlíci spíše jako humornou vložku v době vrcholící politické krize.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna