Krize primátorky: Koalice neuznala konec vládnutí

Koalice primátorky Karolíny Koubové (Fórum) s ODS a trojkoalicí menších stran ztratila odchodem KDU-ČSL většinu v jihlavském zastupitelstvu.

Matematicky chybí koalici jeden hlas k získání nadpoloviční většiny. Z většinové koalice se stala koalice menšinová již po půl roce vládnutí.

Primátorka Koubová (Fórum) s náměstky Laštovičkou (ODS) a Zemanem (TOP09) reagovali na politický vývoj situace prohlášením o nutnosti posílit koalici (dokument zde).

Pro hledání možností posílení koalice má primátorka Koubová možnost jednat s ČSSD nebo KDU-ČSL případně si vyjednat tichou podporu od komunistů nebo okamurovců.

Koalice na jihlavské radnici zatím nereagovala na návrh duhové koalice, Šlo o návrh z opozičních lavic na společné vládnutí (více zde) . Prímátorka a její náměstci ovšem vládnou dál, jako kdyby žádný rozpad koalice nenastal.

Primátorce chybí jeden náměstek a jeho práci při správě městského majetku si vedení města rozdělilo mezi sebe. Mimořádné červencové zastupitelstvo nemělo šanci řešit personální otázky, nepodařilo se ani schválit program.

Další způsob vládnutí v krajském městě Vysočiny je tak velmi nejasný. Primátorka chce zůstat i nadále primátorkou, přestože se její koalice rozpadla. Teď se hledají zachránci její koalice nebo alespoň přeběhlíci z opozice, kteří vymění podporu koalice za křesla radních města nebo placených pověřených zastupitelů pro cokoliv.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna