Krize primátorky: Koalice rokuje o personálních změnách na Magistrátě

Politická jednání koalice o budoucí spolupráci na Magistrátě mají i svou personální stránku. Počítá se s odchodem deseti až patnácti úředníků věrných primátorce Karolíně Koubové. Změna se může týkat dokonce i pozice tajemníka Magistrátu Evžena Zámka.

Personální změny na vedoucích postech úředníků proběhnou v druhé polovině roku, část funkčních míst vedoucích bude zrušena od roku 2020.

Součástí chystané personální výměny má být například zrušení pracovního místa vedoucího správního odboru Jana Vystrčila, který byl autorem trestního oznámení na hospodaření městské obchodní společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) . Trestní stíhání ředitele JVAKu Jiřího Benáčka a tehdejšího předsedy představenstva Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) bylo zrušeno.

Mezi prvními bude reformou Magistrátu zrušeno pracovní místo vedoucí Odboru správy realit Dany Kratochvílové, která stála za soudním sporem s JVAKem o proplacení faktur. Spor má skončit smírem s úhradou poloviny fakturované částky.

Reforma a chystané slučování jednotlivých odborů na Magistrátě, tak připraví o místa vlivné vedoucí odborů, kteří přímo ovlivňují rozhodování současného vedení města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna